Burun estetiği ile neler yapılabilir?
 
      
Burun estetik operasyonları ile burnunuzdaki bütün şekil bozuklukları ve orantısızlıklar giderilebilir.
Burun küçültülebilir, büyütülebilir, burun tabanı ile alın arasındaki ya da burnun ucu ile üst dudak arasındaki açı değiştirilebilir.
Burun kemiği üzerindeki kemer veya burun ucundaki her türlü şekil bozuklukları değiştirilebilir, burun deliği asimetrisi ya da burun deliği küçültmesi yapılabilir.
Ayrıca burunda işlevsel bozukluklara neden olan burun eti, polip, deviasyon, sinüzit gibi sorunlar da estetik operasyon ile birlikte değiştirilebilir.
Burnun hem estetik hem de işlevsel açıdan sağlıklı ve doğal hale gelmesi aynı seansta sağlanabilir. Sonuçlar kişinin cilt özelliklerine ve kıkırdak yapısına göre de değişim gösterir.
  Çok önemli bir nokta da hekiminizin ameliyat öncesi burununuzu doğru analiz etmesi problemleri doğru tespit etmesi ve bu noktalara ameliyatta doğru planlama ile girmesi ve müdahale etmesidir, yani adeta dersini çok iyi çalışarak operasyona girmesidir, her burun farklıdır,  o kişinin boyuna yüz şekline  kişiliğine, mesleğine göre ayrı planlanmalıdır.Ameliyattan sonra çok iyi nefes alabildiğiniz ve burun estetiği olduğunuz anlaşılmayacak kadar doğal bir o kadar da iddalı ve etkileyici bir burun başarılı demektir.
'' Burun estetiğinde açık yada kapalı tekniği kullanmak yada değişik cihazlarla(piezo ile ultrosonig rinoplasti gibi) rinoplastinin  yapılmasının bir üstünlüğü yoktur, hiçbir şey hekiminizin becerisinden deneyiminden, özeninden ve teknik bilgisinden daha önemli değildir. Önemli olan ameliyatınızı başarıyla yapabilecek hekimi doğru seçmenizdir.''
Rinoplasti operasyonu 17  yaşından büyüklere yapılabilir, 1,5 saat ile 3 saat arasında sürer, genel anestezi kullanılır, zannedilenin aksine sizi ameliyattan sonra ağrılı ve zorlu bir süreç beklemez, ameliyattan 10_15 gün sonra işinize okulunuza günlük hayatınıza  dönebilirsiniz.Estetik fonksiyonel burun ameliyatı sonrası 1 ay süreyle güneşte uzun uzun kalmamanızı öneriyoruz, 1 ay süreyle gözlük takmamanızı öneriyoruz,
  Bu ameliyatı Kbb uzmanı mı daha iyi yapar PLastik cerrah mı sorusu yanlış bir sorudur, çünkü hekimin hangi uzmanlık alanına sahip olduğu ona bu ameliyatı daha iyi yapma üstünlüğü vermez.yani başarılı bir Kbb uzmanı çok iyi burun estetiği yaparken başarılı bir Plastik cerrah da burnun fonksiyonel kısmına çok hakim olabilir, önemli olan hekiminizin bu ameliyatın teknik donanımına ve deneyimine sahip olmasıdır.
  Açık teknikle yada kapalı teknikle daha başarılı olur diye bir ayrım da yoktur, kapalı teknikle bağlar kesilmez burun şişmez morarmaz demek gerçek dışıdır, bilimsel dayanağı yoktur, şahsen her iki tekniği de kullanan ben olgularımın yüzde 80 ini açık teknikle yapıyorum, bir çok vakada açık tekniğin birtakım üstünlükleri olduğunu düşünüyorum.
  Bu ameliyat yaz kış her mevsim yapılabilir ,ameliyat sonrası 10 günlük işinize olulunuza ara vermenizde fayda var, sonrasında normal hayatınıza devam edebilirsiniz
  Bu ameliyatı çok pahalıya yapan daha başarılı burun yapıyor daha çok özeniyor anlayılşı da yanlıştır, hekim burnunuzun durumuna göre ve sizin sosyal ekonomik  durumunuza göre fiyat verebilir,yani fiyata takılarak operasyonunuzu yapacak hekimi seçmeyin, ayrıca büyük şehirlerde bu ameliyat daha güzel yapılıyor anlayışı da yanlıştır,hekiminizi seçerken hekiminizin gerçekleştirdiği zorluk derecesi farklı en az 50 ameliyatının öncesi ve sonrası fotoğraflarına bakarak karar verebilirsiniz..
 

TOP